VETERÁNI SPRAVODAJSKÝCH SLUŽIEB VARUJÚ BIDENA: NEPADNITE DO PASCE MEDIÁLNEHO ŠIALENSTVA O ÚDAJNÝCH RUSKÝCH HACKERSKÝCH ÚTOKOCH

57
Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Veteráni profesionálov spravodajských služieb (VIPS) dúfajú, že novozvolený prezident Joe Biden sa vyhne pasci, ktorú mu položili spravodajské služby a médiá, a ktorá by sťažila jeho administratíve zmysluplné rokovania s Ruskom. Podľa VIPS sa tiež definitívne preukázalo, že neexistuje žiaden dôkaz o “ruskej stope” v hacknutí citlivých emailov Demokratickej strany počas prezidentských volieb v roku 2016 a Bidenovi pripomínajú aj ďalšie vyfabrikované spravodajské informácie, ktoré viedli ku katastrofálnym vojenským intervenciám.

Vážený novozvolený prezident Biden,

„Oklamte ma raz, hanba vám. Oklamte ma dvakrát, hanba mi. Oklamte ma trikrát, hanba nám.“ Možno si spomeniete, že prezident George W. Bush si nemohol spomenúť na poslednú časť tohto aforizmu. Na tom nezáleží. Ukázalo sa, že v Iraku sa Bush nedal oklamať zlým spravodajstvom. Naopak, on a viceprezident Dick Cheney boli odhodlaní zaútočiť na Irak a požiadali našich známych kolegov, aby vyrobili spravodajské informácie na „ospravedlnenie“ tejto katastrofálnej vojny.

Bolo to také zlé, že predseda spravodajského výboru v Senáte Jay Rockefeller označil spravodajstvo prechádzajúce vojne za „nepodložené, protirečivé alebo dokonca neexistujúce“. James Clapper, ktorý mal na starosti analýzu snímok, vo svojej monografii priznáva, že tlak Busha a Cheneyho na zdokumentovanie programu zbraní hromadného ničenia v Iraku bol taký intenzívny, že „spravodajskí dôstojníci vrátane mňa boli takí dychtiví pomôcť, že sme našli aj to, čo tam v skutočnosti nebolo.“

Táto skupina „spravodajských dôstojníkov“ – predovšetkým pod vedením riaditeľa CIA Georgea Teneta a jeho chránenca Michaela Morella – dokázala popoťahovať dostatok nitiek u členov Kongresu, aby ich zbavili zábran pre vyvolanie zbytočnej vojny. Mnoho posledných riaditeľov spravodajských služieb prebublávalo na vrchol práve za služby poskytované v dobe formovateľného Teneta a zdá sa, že si osvojili jeho flexibilný postoj k pravde.

Je isté, že niektorí z nich sú zodpovední za nedávne „anonymné“ úniky, ktoré vedú súčasné mediálne šialenstvo k tomu, čo budeme nazývať „ruským hackingom 2.0“.

Naliehavo Vás žiadame, aby ste neskočili na túto návnadu, o to viac, že ​​tentokrát je cieľom Rusko.

„Ruský hacking 1.0“ – preukázaný podvod

Možno si neuvedomujete, že priame svedectvo Stálemu výboru pre spravodajské služby z 5. decembra 2017 vyvrátilo lži, stále považované konzumentami mainstreamových médií za sväté písmo, že existujú presvedčivé technické dôkazy o tom, že sa Rusko hacklo emaily Demokratickej strany (DNC), ktoré WikiLeaks zverejnili 22. júla 2016. Žiadne takéto  dôkazy neexistujú.

My, Veteráni profesionálnych spravodajských služieb za zdravý rozum (VIPS) sme pred vojnou v Iraku kontaktovali prezidenta, aby sme ho informovali, že naši bývalí kolegovia hrali príliš rýchlo a voľne so spravodajskými informáciami, ktoré bolí vyčarované na ospravedlnenie invázie. S touto bolestivou skúsenosťou, ktorú máme za sebou, nebolo ťažké odhaliť klamstvá o tom, že Rusko „hacklo“ e-maily DNC. (*počas predchádzajúcich prezidentských volieb, pozn.prekladateľa)

Pred štyrmi rokmi sme tak trochu technicky – ale ľahko pochopiteľnými slovami – varovali, prečo by údajné ruské nabúranie DNC bolo nemožné bez toho, aby ho odhalila Národná bezpečnostná agentúra. Pomohli nám odhalenia Edwarda Snowdena, expertízy dvoch bývalých technických riaditeľov NSA (členov VIPS), a v neposlednom rade aj uplatnenie vedeckých princípov, ktoré – vďaka bohu – odolávajú politickému tlaku. Prečítajte si naše MEMORANDUM z 12. decembra 2016.

Dokazovanie opaku

Ukázalo sa, že je samozrejme ťažké dokázať opak, a to najmä v prípade veľkého množstva komentárov a pseudoanalýz zbavených podporných údajov – akým bolo napríklad dôkazmi ochudobnené, ​​nesprávne pomenované „Hodnotenie spravodajskej komunity“ zo 6. januára 2017.

Museli sme počkať dva a pol roka, od decembra 2017 do mája 2020, kým Stály výbor pre spravodajské služby zverejnil čestné svedectvo Shawna Henryho, šéfa firmy Cyber ​​Security CrowdStrike, ktorú si najala sama DNC. (Z dôvodov, ktoré najlepšie pozná bývalý riaditeľ FBI James Comey, FBI oddialila vykonanie forenznej analýzy toho, čo senátor John McCain označoval ako „vojnový akt“ Ruska, spoločnosťou CrowdStrike.)

Stručne povedané, pred tromi rokmi pán Henry pod prísahou priznal, že neexistujú žiadne technické dôkazy o tom, že by Rusko alebo ktokoľvek iný napadol DNC a vyextrahoval citlivé e-maily.

Zdá sa, že to, čo povedal vo svojom prísažnom svedectve, je najbližšie k tomu, ako dokázať opak naratívov v tejto veľmi dôležitej otázke. Ak sú toto pre Vás novinky, obráťte sa na svojich poradcov. Asi nie je príliš prekvapujúce, že mainstreamové médiá túto správu od mája zadržiavajú. Boli by sme sklamaní, ak by sa ukázalo, že nikto nepovažoval za vhodné povedať Vám o svedectve Shawna Henryho.

Z toho čo vieme, zostali ste dostatočne opatrný na to, aby ste sa pripojil zborovému „Rusi to urobili znova“. Ak chcete získať aktuálny prehľad o súčasnom mediálnom šialenstve, môžete si prečítať článok zverejnený v piatok ráno o ruskom hackovaní 2.0 a o to, čo sa zdá byť v chode.

Dúfame, že sa budete aj naďalej vyhýbať tomu, aby ste vkročili do pasce na myši, ktorá Vám bola položená, aby ste svojej administratíve sťažili zmysluplné rokovania s Ruskom. Existuje množstvo ľudí – v spravodajských službách, médiách a zbrojárskom priemysle, ktorí sú odhodlaní dostať Vás na nesprávnu cestu vo vzťahoch s prezidentom Putinom – z dôvodov, ktoré Vám budú zrejmé.

Sme pripravení podporiť Vás objektívnou analýzou, nech budú fakty akokoľvek nepríjemné. Naše výsledky hovoria za všetko. Odkazy na predchádzajúce memorandá VIPS, počnúc okamžitou kritikou prejavu Colina Powella v OSN krátko pred vojnou v Iraku, nájdete na: https://consortiumnews.com/vips-memos/.

Za memorandum v mene riadiacej skupiny VIPS:

William Binney, technický riaditeľ, geopolitický a vojenský analytik, NSA; spoluzakladateľ, SIGINT Centrum pre výskum automatizácie (v dôchodku)

Marshall Carter-Tripp, dôstojník zahraničnej služby a riaditeľ divízie, Úrad pre spravodajské a výskumné služby ministerstva zahraničia (v dôchodku)

Mike Gravel, bývalý pobočník, najvyšší tajný kontrolný dôstojník, Komunikačná spravodajská služba; osobitný agent kontrarozviedky a bývalý senátor Spojených štátov

Edward Loomis, kryptologický počítačový vedec NSA a technický riaditeľ (v dôchodku)

Ray McGovern, bývalý dôstojník pechoty / spravodajských služieb americkej armády a analytik CIA; Prezidentský informátor (v dôchodku)

Elizabeth Murray, námestníčka Národnej spravodajskej služby pre Blízky východ a politická analytička CIA (v dôchodku)

Major Todd E. Pierce, súdny advokát americkej armády (v dôchodku)

Kirk Wiebe, hlavný analytik, SIGINT Centrum pre výskum automatizácie, NSA (v dôchodku)

Ann Wright, plukovníčka americkej armády v zálohe (v dôchodku) a bývalá americká diplomatka, ktorá rezignovala v roku 2003 v súvislosti s vojnou v Iraku